Obiteljski-kutak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kada započeti i sa čime nadohranu?

4 posters

Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  aneris čet svi 08, 2008 2:59 pm

U razgovoru sa Leptirićem sam otkrila da dobijamo različite savjete o tome kako (i kada) početi nadohranu, pa evo ovdje možete iskusne mame pisati savjete nama mamama koje smo zaboravile kako to ide Embarassed ili onima koje to prvi puta prolaze cmok
Dakle, meni je patronažna rekla sa 4 mj. započeti sa sokom od jabuke. Pedijatrica je rekla: " 4 mjeseca? - Pa onda još ništa! " A ja još nisam počela sa ničime (osim sa antibiotikom mrgreen i nikako mu se nije svidio, gusti slatki sirup).
aneris
aneris

Broj postova : 121
Join date : 06.05.2008
Age : 46
Lokacija : na kraju svega

[Vrh] Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Re: Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  Itta čet svi 08, 2008 3:10 pm

Evo ovako; nama je pedijatrica rekla da ne počinjemo prije 5 tj. 6 mjeseca starosti, a kada budemo počeli prvo da počnemo sa jabukom, te da joj je dajem cijeli tjedan, nakon toga isto tako sa kruškom... u slučaju bilo kakvog osipa da znamo na šta dijete reagira... rekla je neka 2 tjedna budu voćna, a onda preći na povrće, mrkvicu, brokulu, špinat... u povrće je rekla da mogu dodati i male komadiće piletine... bananu je rekla ne davati samu, nego kada budemo radili mix kašicu od voća...
MM je prošli vikend dao Ani naribanu jabuku... bila je jako smiješna i slatka... jer cicala ju je kao dudu... dogovorili smo se da ćemo je ostaviti još na mlijeku i pričekati da još malo naraste... mi smo još uvijek na Hipp 1, jel netko prešao na 2 i kada?
Pedijatrica je između ostalog rekla da dok god dijete jede 1 ne treba nadohranjivati... tako da čekamo ne znam
Itta
Itta

Broj postova : 79
Join date : 06.05.2008
Age : 45
Lokacija : Zg

[Vrh] Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Re: Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  Mybaby pet svi 09, 2008 2:16 am

ovako to nekako ide, koliko sam ja upućena pošto sam jel to već prošla jednom
a pazila sam jako jako
prvo djete i to

hranu treba do 6 mjeseci pasirat kasnije usitnjavati samo na grubo
dohranu započeti ukoliko je djete na adapt. sa 4 mj navršena pri tome krenuti sa
vočnim sokičem, zatim sa vočnim kašicama, nastavlja se sa kašicama od povrća i žitnim kašicama
a nakon toga meso i riba
sa dohranom se ne počinje prije 4 mj i nikada nakon 6 do tada bi djete trebalo jesti nešto od navedenih gore stvari
što se kasnije krene ssa dohranom beba će teže prihvačti hranu i stvarat će otpor
Mybaby
Mybaby
Admin

Broj postova : 58
Join date : 06.05.2008

https://obiteljski-kutak.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Re: Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  aneris pet svi 09, 2008 2:24 pm

Bila mi je jutros patronažna (opet kada nisam kuću pospremila, jer sam slagala ormare Rolling Eyes ) i rekla je da ne moram još početi sa nadohranom smijeh . Pa to je ona ista koja mi je rekla da počnem sa 4 mjeseca sa sokom od jabuke smijeh
aneris
aneris

Broj postova : 121
Join date : 06.05.2008
Age : 46
Lokacija : na kraju svega

[Vrh] Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Re: Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  leptirić pet svi 09, 2008 3:21 pm

tebi još uvijek dolazi patronažna Shocked pa zašto?
nama je bila samo oko 4 puta i to je bilo sve odjednom, u dva tjedna i više nikada
kada sam bila kod svoje pedice rekla mi je da sa 5 mj mogu već voće i tak, čak mi je rekla da je fino bananica sa narančinim sokom a povrće neka ipak krenem sa 6. ali ja sam oko 2 i pol tj davala voće a sada papa i povrće. meso joj još nebi davala,a i sve joj pasiram od povrća, voča, strah me samo naribano još i ovak mi se zagrcne nekada pa umrem od straha
na nan 2 smo prešli tek danas, tj. lagano prelazimo, mješamo još sa jedinicom. nan 1 ide do 6 mj pa sada idemo na 2
a sokiće i čajeve mi nikako i nikako neće piti, ni vodu, nema šanse tekućine druge osim mlijeka, pa joj nekada dajem na žlicu ili iz čaše, tako barem nešta malo popije, drugačije ni pod razno
leptirić
leptirić

Broj postova : 164
Join date : 06.05.2008
Age : 39
Lokacija : Vtc

[Vrh] Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Re: Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  aneris pet svi 09, 2008 4:01 pm

pa u biti ni ja ne znam zašto dolazi think Ali sada mi nije rekla da će opet doći.
Vidiš kako ima različitih mišljenja što se nadohrane tiče.
Baš me zanima što će mi pedijatrica reči u pon, jer mi ćemo imati prije 6 mj. a kasnije se idemo cijepiti.
aneris
aneris

Broj postova : 121
Join date : 06.05.2008
Age : 46
Lokacija : na kraju svega

[Vrh] Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Re: Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  aneris pon svi 12, 2008 4:01 am

Evo, dobili smo plan prehrane na papiru (di da ga spremim da ga ne izgubim, a da mi bude pri ruci think, ), krećemo sa večerom: žitarice bez glutena (heljda, riža, kukuruz). To je sa 5 mjeseci. Znači, još 2 tjedna ništa, pa večera samo, pa sokići sa 6mj i ta ista večera. Sa 7 tek počinjemo sa kašicama Shocked
aneris
aneris

Broj postova : 121
Join date : 06.05.2008
Age : 46
Lokacija : na kraju svega

[Vrh] Go down

Kada započeti i sa čime nadohranu? Empty Re: Kada započeti i sa čime nadohranu?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.